„Botox” (Toksyna botulinowa typu A)

Toksyna botulinowa typu A wstrzykiwana jest w niewielkich ilościach w mięśnie odpowiadające za pojawianie się zmarszczek, co skutkuje ich rozluźnieniem bez wpływu na funkcjonowanie otaczającej tkanki mięśniowej. Efektami wykorzystania botoksu jest redukcja zmarszczek, przywrócenie młodszego wyglądu twarzy oraz jej odprężenie bez zmiany mimiki i naturalnego wyrazu.

Botoks wstrzykuje się do mięśni z użyciem jednorazowej strzykawki z niezwykle cienką igłą. Dolegliwości bólowe są minimalne, dlatego też nie jest konieczne stosowanie miejscowego znieczulenia, a od razu po zabiegu pacjent może powrócić do codziennych czynności. Czas trwania zabiegu to ok. 15 minut, natomiast zależy to od ilości wygładzanych zmarszczek. Pierwsze efekty jakie daje botoks widoczne są już po 2, 3 dniach, natomiast najlepsze rezultaty widoczne są po ok. 2 tygodniach. Efekty pierwszego zabiegu widoczne są przez 3 – 6 miesięcy, po czym zaleca się jego powtórzenie, przy czym drugi i kolejny zabieg pozwala na utrzymanie rezultatów przez 9 do nawet 12 miesięcy. Botoks wykorzystuje się także w leczeniu nadpotliwości.

Wskazania:

 • zmarszczki poprzeczne gładzizny czoła
 • zmarszczki pionowe czoła tzw: „lwie”
 • zmarszczki wokół oczu tzw. „kurze łapki”
 • nadpotliwość


Osocze bogatopłytkowe

Zabieg jest bezpieczny, wykonywany przez lekarza, osocze nie wywołuje bowiem skutków ubocznych – pacjent korzysta z zasobów własnego organizmu. Pierwszym etapem kuracji jest pobranie ok. 20 ml krwi, umieszczenie jej w specjalnej probówce i odwirowanie. Uzyskany płyn aplikowany jest przy użyciu techniki mezoterapii, a więc powierzchniowo do skóry za pomocą igły.

Zabieg przeprowadza się przede wszystkim na skórze twarzy, dekoltu i dłoni. Zabieg naturalny, mało inwazyjny, niezmiernie skuteczny w regeneracji, odmładzaniu skóry. Zaleca się wykonanie 3–5 zabiegów w odstępach 2–3 tygodni. Dzięki nim komórki skóry lepiej współpracują oraz lepiej się regenerują.

Wskazania:

 • wiotkość
 • utrata jędrności i kolorytu skóry
 • zmarszczki, blizny
 • alergie


Wypełnianie kwasem hialuronowym

Wolumetria twarzy, czyli lifting i modelowanie konturów twarzy ma za zadanie skorygować lub przywrócić właściwy kształt twarzy i nadać jej młodszy, harmonijny wygląd.

Wolumetria pozwala powstrzymać oznaki starzenia skóry związane z utratą objętości, wyrównać kontur, wypełnić zapadnięte policzki i podnieść owal twarzy. Kwas hialuronowy pomaga również przywrócić odpowiedni poziom nawilżenia skórze oraz spłycić zmarszczki.Wolumetria to zabieg przeznaczony zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

Wskazania:

 • uwydatnienie kości policzkowych
 • unoszenie opadających policzków tzw. „chomików”
 • modelowanie policzków
 • wypełnienie „doliny łez”
 • wyrównanie ubytków objętości twarzy

Stosowane preparaty są bezpieczne dla zdrowia, kwas hialuronowy jest bowiem substancją naturalnie występującą w skórze. Odpowiada on m.in. za jędrność, której poziom zmniejsza się wraz z wiekiem.

Zabieg wolumetrii twarzy polega na wprowadzeniu wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego. Iniekcja odbywa się za pomocą igły lub kaniuli (tępo zakończonej igły). Wolumetria wykorzystuje specjalną odmianę usieciowanego kwasu hialuronowego, gęstszą od typowych wypełniaczy i bardzo plastyczną, która wstrzykiwana jest w głębokie warstwy skóry. Zapewniają one natychmiastowe i długotrwałe efekty: 12-18 miesięcy.

Zabieg jest praktycznie bezbolesny, odczuwalne jest lekkie rozpieranie w tkankach podskórnych. Można zastosować znieczulenie miejscowe, jednak raczej jest to niepotrzebne, gdyż większość nowoczesnych preparatów zawiera lidokainę. Zabieg trwa ok. 20 minut.

W miejscu podania wypełniacza może pojawić się lekkie zaczerwienienie, niewielki obrzęk czy delikatny ból, ale wszystkie te objawy znikają samoistnie w ciągu 2-3 dni. Czasami po zabiegu pojawiają się niewielkie siniaczki, które można zamaskować makijażem korekcyjnym. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do normalnego życia. Ponieważ kwas hialuronowy w naturalny sposób stopniowo zwiększa swoją objętość, absorbując wodę, zazwyczaj kilka tygodni po zabiegu efekt jest jeszcze wyraźniejszy. Przez pewien czas skóra stopniowo zagęszcza się, gdyż poza efektem zwiększenia objętości, kwas hialuronowy stymuluje produkcję kolagenu. Finalnie uzyskujemy więc spłycenie zagłębienia oraz zagęszczenie i ujędrnienie skóry w obszarze poddanym terapii.


Zabieg powiększania ust

Jest to obecnie jeden z najchętniej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej, zaraz po zabiegu usuwania zmarszczek.

Można uzyskać różny efekt od nawilżenia ust i delikatnego konturowania do zabiegu powiękzania/modelowania ust za pomocą odpowiednio dobranego prepratu kwasu hialuronowego.

Przeciwskazania do wszystkich zabiegów:

 • ciąża i karmienie piersią
 • aktywne stany zapalne skóry (m.in. infekcja wirusem opryszczki)
 • choroba autoimmunologiczna w wywiadzie
 • młodzież poniżej 18 roku życia
 • przebyte wcześniej zabiegi z wypełniaczami trwałymi w tym samym obszarze


Lifting termiczny Zaffiro

Przyczynia się do poprawy jędrności skóry bez użycia skalpela. Takie rezultaty można osiągnąć dzięki podgrzaniu i podrażnieniu włókien kolagenowych, co skutkuje ich natychmiastowym skurczeniem, a efekt liftingu widoczny jest w krótkim czasie od przeprowadzonego zabiegu.

Wraz z upływem czasu skóra traci jędrność na skutek zaniku aktywności fibroblastów odpowiedzialnych za produkcję włókien kolagenowych. W wyniku czego pojawiają się zmarszczki i bruzdy. Lifting termiczny Zaffiro w celu przywrócenia skórze jędrności może być stosowany na dowolnej partii ciała, idealnie sprawdza się na brzuchach pociążowych.

Obszary zabiegowe:

 • Twarz z podbródkiem (poprawa owalu, redukcja bruzd, podbródka, opadających policzków)
 • Powieki
 • Szyja, dekolt
 • Biust
 • Okolice wiotkiej skóry (ramiona, okolice kolan, ud).

Urządzenie Zaffiro emitując światło podczerwone IR swoje dobroczynne działanie wspiera wodnym peelingiem i kamerą do diagnozowania stanu skóry. Lifting termiczny Zaffiro poprzez stopniowe rozgrzanie głębokich warstw skóry właściwej ze stałym, ochronnym chłodzeniem kontaktowym łączy efekt natychmiastowego liftingu z efektem długofalowym, gdyż proces ten trwa nawet do 6 miesięcy. Peeling wodny złuszcza martwe komórki naskórka i wspomaga działanie kosmetyków pielęgnacyjnych. Jednym z najważniejszych zastosowań peelingu wodnego przed termoliftingiem jest jak najlepsze i najgłębsze nawilżenie skóry. Działanie podczerwieni na nawilżoną skórę daje znacznie lepsze efekty i wzmacnia jego rezultaty. Głowica jest wyposażona w lampę InfraRed i system chłodzenia kontaktowego.


REMODELING TKANEK I UJĘDRNIENIE SKÓRY ZABIEGI PROFHILO® NA TWARZ, SZYJĘ, DŁONIE I CIAŁO

Nadanie sprężystości skórze, efekt liftingujący, bez zmiany kształtu. PROFHILO® zapewnia stabilną architekturę kwasu hialuronowego w skórze właściwej.

Innowacyjna technologia produkcji kwasu hialuronowego NAHYCO®, bez użycia białek zwierzęcych i bez chemicznego sieciowania PROFHILO® stymuluje aktywną, wielopłaszczyznową przebudowę macierzy zewnątrzkomórkowej skóry i tkanki podskórnej zwiększając jej elastyczność i stabilność.

Wskazania:

 • fizjologiczny proces starzenia w przypadku pojawienia się zmian w liczbie włókien sprężystych i kolagenu
 • aktywne stany zapalne skóry (m.in. infekcja wirusem opryszczki)
 • proces naprawy tkanki skórnej w przypadku trądziku czy blizn
 • w przypadkach utraty lub naruszenia tkanki tłuszczowej


VISCODERM® hydrobooster

Działanie nawilżająco–wygładzające jest możliwe dzięki właściwościom reologicznym PRODUKTU VISCODERM® hydrobooster; niska sztywność i lepkość żelu, wysoka plastyczność zapewniają optymalną integrację z tkanką oraz możliwość iniekcji do różnych warstw skóry właściwej, aż do warstw najbliżej naskórka. VISCODERM® hydrobooster jest więc szczególnie skuteczny w przypadku dynamicznych obszarów twarzy wokół ust, oczu i czoła.

VISCODERM® hydrobooster to stabilizowany kwas hialuronowy oferujący PODWÓJNE DZIAŁANIE: NAWILŻENIE i odbudowę struktury tkanek oraz mechaniczne WYGŁADZENIE większości płytkich zmarszczek, dzięki WŁAŚCIWOŚCIOM HYDROSTRETCH.